Strona główna / Aktualności / Najlepsze są pierwsze dni

Najlepsze są pierwsze dni

13.05.2013

Zdarza się, że soby szukające zatrudnienia przeglądają ogłoszenia wielokrotnie w ciągu dnia. Liczą oni na to, że jeśli ich aplikacja zostanie przesłana jako jedna z pierwszych, rekruter poświęci jej więcej czasu. Tworzy to oczywistą zależność między czasem opublikowania a skutecznością ogłoszenia.

rozkład czasowy spływania aplikacji w ciągu miesiąca

Kiedy widzi się atrakcyjne ogłoszenie dotyczące sprzedaży samochodu czy mieszkania w korzystnej cenie, od razu pojawia się pytanie: czy oferta jest nadal aktualna? Podobnie myśli poszukujący pracy i z tego powodu interesują go przede wszystkim najświeższe informacje o wolnych pozycjach. Bezpośrednio przekłada się to na skuteczność ogłoszenia pracodawcy.

Najwięcej zgłoszeń od kandydatów pojawia się więc w pierwszych dwóch tygodniach od dodania ofert pracy w serwisie. Przez kolejne kilka dni otrzymuje się nieco mniej aplikacji, ale wciąż stosunkowo dużo. Dopiero w czwartym tygodniu od opublikowania ogłoszenia przychodzi znacząco mniej dokumentów aplikacyjnych.

Następne tygodnie wiążą się już jedynie ze sporadycznymi zgłoszeniami, co sprawdza się w rekrutacjach ciągłych. Ponieważ z punktu widzenia osób szukających zatrudnienia oferty pracy szybko tracą aktualność, ważne jest, żeby były one dostępne na początkowych miejscach na liście ogłoszeń.