Strona główna / Aktualności / Integracja Systemów Rekrutacyjnych z HR-SZOP

Integracja Systemów Rekrutacyjnych z HR-SZOP

28.10.2014

Sposobem na zwiększenie funkcjonalności firmowego systemu rekrutacyjnego, może być integracja z systemem HR-SZOP. Nie trzeba się logować do naszego systemu, wystarczy standardowy dostęp do systemu firmowego. Odpowiednie funkcjonalności są zaimplementowane do aplikacji firmowej i za jej pośrednictwem zarządza się też operacjami w HR-SZOP.

Dlaczego nazywamy to integracją odwróconą oraz jakie to niesie ze sobą korzyści

System Klienta jest systemem nadrzędnym i to HR-SZOP implementuje się wewnątrz istniejącego firmowego systemu rekrutacyjnego. Dzięki temu Klient nadal możne korzystać ze swojego systemu, zna go dobrze i nie musi go zmieniać. Dochodzą tylko nowe funkcjonalności, zazwyczaj w pełni zautomatyzowane procesy. Na przykład, po wprowadzeniu ogłoszenia do swojego systemu, on natychmiast komunikuje się z HR-SZOP, a ten eksportuje ogłoszenia na zewnątrz.

Ogłoszenia na stronie firmowej

Dodatkową zaletą integracji jest wyświetlenie wszystkich ofert pracy Klienta na jego stronie internetowej. Dzięki temu nie trzeba się logować na stronę internetową np. do systemu CMS i wprowadzać ponownie ofert pracy. Gdy ogłoszenie zniknie z systemu, np. dlatego że jest nieaktualne, znika też ze strony internetowej. HR-SZOP wykonuje operacje za nas.

Automatyczne tworzenie kampanii reklamowych

Kolejnym bardzo interesującym aspektem jest automatyczne tworzenie profilowanych kampanii reklamowych:

  • w serwisie społecznościowym Facebook;
  • w wyszukiwarce Google;
  • jaki i ogłoszeń sponsorowanych na serwisach pracy.

diagram przedstawiający zalety integracji systemów rekrutacyjnych z hr-szop

IT w służbie HR

Jeśli posiadasz już system rekrutacyjny w swojej agencji pracy, czy dziale HR, to zapoznaj się z możliwością roższerzenia funkcjonalności o multiposting ogłoszeń. Integracja z innym systemem, przy zwiększeniu efektywności czasowej, nie tylko wzmocni możliwości rekrutacji, ale i w dłużeszej perspektywnie czasu przyczyni się do istotnej redukcji pozostałych kosztów.

Jeśli jesteś zainteresowany (-na) klasyczną lub odwróconą integracją z systemem HR-SZOP, prosimy o kontakt. Bezpłatnie doradzimy Ci, jak wykorzystać potencjał narzędzi IT w projektach rekrutacyjnych.

Zapoznaj się też z tymi artykułami: