Strona główna / Aktualności / Co to jest Multiposting?

Co to jest Multiposting?

07.03.2012

Multiposting to inaczej eksport ofert pracy na zewnętrzne strony internetowe celem zwiększenia zasięgu oddziaływania ogłoszenia. Zwiększenie zasięgu powinno nieść ze sobą wzrost ilości przesyłanych aplikacji przez Kandydatów. Im większy zasięg tym więcej Kandydatów dowiaduje się o ofercie pracy.

Multiposting HR-SZOP

Jak działa mechanizm Multipostingu?

Działanie opiera się na kanałach komunikacyjnych pomiędzy stronami internetowymi. Strony eksportujące przygotowują tzw. listę ogłoszeń w formie np. XML, a strony importujące pobierają tę listę i rozpoczynają ich emisję u siebie. Listy ogłoszeń są przygotowywane raz dziennie i najrzadziej raz dziennie pobierane.

Gdzie eksportowane są oferty pracy?

Oferty pracy mogą być eksportowane w dowolne miejsce zintegrowane z systemem ATS (nazwa rodziny aplikacji online posiadających funkcję multipostingu), np. do:

  • serwisów pracy,
  • branżowych stron internetowych,
  • na fora, blogi,
  • strony pracodawców,
  • strony agencji pracy,
  • do systemów zarządzania
  • oraz systemów korporacyjnych.

Możliwości integracji systemu są właściwie nieograniczone.

Co jest ważne podczas emisji oferty pracy w systemie Multipostingowym?

HR-SZOP to bardzo sprawny mechanizm potrafiący wyświetlać oferty pracy na dziesiątkach stron internetowych, którego zasięg w miesiącu może sięgać nawet 4 milionów osób. Skoro ogłoszenia docierają to tak dużej ilości odbiorców, to należy postarać się, aby treści ofert pracy były należycie przygotowane. Należy zwracać baczną uwagę na jakość oferty. Zbyt mała ilość informacji dotyczących wymagań w stosunku do kandydata może spowodować napływ dziesiątków aplikacji dziennie. Z drugiej strony, jeśli zawrzemy w ogłoszeniu zbyt dużo wymagań, a w dodatku opublikujemy ogłoszenie w mało popularnej kategorii, to może się zdarzyć, że na nasze ogłoszenie nikt nie zaaplikuje.