Strona główna / Aktualności / Budowa elektrowni jądrowej w Polsce a rekrutacja pracowników

Budowa elektrowni jądrowej w Polsce a rekrutacja pracowników

10.06.2015

elektrownia atomowa

Do budowy PGE EJ 1 będzie zaangażowanych bezpośrednio od 800 do 1600 pracowników. Co najmniej drugie tyle miejsc pracy może pojawić się u podwykonawców i firm świadczących usługi w okolicach placu budowy. Wszystko pod warunkiem, że rzeczywiście projekt budowy elektowi się rozpocznie.

Kształt przedsięwzięcia i model biznesowy uwarunkuje, kto i jakich pracowników będzie dostarczał. Jest to niezwykle istotny element, bo będzie generował lwią część kosztów potencjalnym podwykonawcom.

Pracownicy z Polski

Bez wątpienia inwestor będzie wymagał zaangażowania polskich specjalistów do budowy elektrowni. Na placu budowy będą zaangażowani m.in. inżynierowie, zbrojarze, monterzy, elektrycy, których łączna liczba będzie stanowić nie mniej niż 80 procent całej załogi.

Polska posiada takich specjalistów. Byli oni zaangażowani w wiele podobnych projektów w Polsce i zagranicą. Jednym z większych projektów, o którym warto wspomnieć jest budowa kolejnego bloku w elektrowni atomowej w fińskim Olkiluoto. Podwykonawcy dzięki naszemu systemowi, ukierunkowanemu na branżę energetyczną, pozyskali kilkudziesięciu wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy pracowali tam od 2009 roku.

HR-SZOP.pl wspiera projekty rekrutacyjne w branży energetycznej

Od 2008 roku system pozyskał dla naszych Klientów ponad 50 tysięcy specjalistów, z tego nie mniej niż 15 tysięcy tylko dla branży energetycznej. Nasi specjaliści brali udział przy budowie bloków elektrowni węglowych w Polsce, bloków elektrowni atomowych za granicą, sieci wysokich napięć oraz stacji elektroenergetycznych.


Elektrownia atomowa na Pomorzu

Na Pomorzu powstanie elektrownia atomowa – podaje Dziennik Gazeta Prawna. Inwestycja nie będzie finansowana z budżetu państwa. Nie wiadomo jeszcze, gdzie zbudowane zostaną reaktory i skąd Polska zakupi technologię atomową.

Jak dowiedziała się gazeta, pod uwagę brane są dwie pomorskie lokalizacje – Lubiatowo-Kopalino (gmina Choczewo) i Żarnowiec (gminy Krokowa i Gniewino), gdzie w latach 80. budowana była siłownia jądrowa. W obu w tej chwili prowadzone są badania środowiskowe. Po ich zakończeniu i uzyskaniu decyzji środowiskowej, ogłoszony zostanie przetarg.

Czwartek, 03 sierpnia 2017, źródło: RadioGdansk.pl


Warto przeczytać jeszcze: